پیگیری مشکلات قانون اصلاح و تسری آیین‌ نامه معاملات شهرداری

اصلاح و تسری آیین نامه

با توجه به بروز مشکلات عدیده برای اعضای محترم در خصوص آیین نامه معاملات شهرداری ها علی الخصوص اجرای ماده ۳۸ این آیین نامه و پیگیری و رایزنی های متعدد و پس از طرح و بررسی این موضوع با شورای گفتگو، دبیرخانه سندیکا نسبت به طرح موضوع اصلاح آیین نامه معاملات شهرداری با ارائه پیشنهاد به شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و پیگیری موضوع از این طریق اقدام نموده است.

در نشست کمیته حمایت از کسب‌وکار تاکید شد؛ نماینده بخش خصوصی به هیات حل اختلاف معاملات شهرداری تهران اضافه شود.
در تازه‌ترین نشست کمیته حمایت از کسب‌وکار مقرر شد با نظرخواهی از بخش خصوصی، شیوه‌نامه اجرای ماده ۳۸ آیین‌نامه معاملات شهرداری تهران تدوین شود.

جلسه کارگروه تخصصی کمیته حمایت از کسب‌وکار با موضوع «بررسی ماده ۳۸ آئین‌نامه معاملات شهرداری تهران و اصلاحات و الحاقات بعدی آن» در تاریخ ۷ آذر ۱۴۰۰ در اتاق ایران و با حضور نمایندگانی از اتاق ایران، اتاق تعاون ایران، اتاق اصناف ایران، معاونت حقوقی ریاست جمهوری، شهرداری تهران، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران و سندیکای شرکت‌های ساختمانی ایران برگزار گردید.

جناب آقای دکتر سلاح ورزی

قائم مقام محترم دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی

موضوع: پیگیری مشکلات قانون اصلاح و تسری آیین‌ نامه معاملات شهرداری

با سلام و احترام،

همانگونه که مستحضرید “قانون اصلاح و تسری آیین نامه معاملات شهرداری تهران مصوب ۱۳۵۵ با اصلاحات بعدی به شهرداری های مراکز استانها، کلانشهرها و شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت در تاریخ ۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ در مجلس تصویب و در تاریخ ۷ خرداد ۱۳۹۰ از سوی رئیس جمهور وقت ابلاغ و از آن تاریخ لازم اجرا می گردد.

بیانیه

آرمان

تغییر مناسبات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی  کشورو الزام  به رویکرد “اقتصاد بدون نفت” ضرورت  تغییر و تحول در نظام فنی اجرایی را ایجاب می‌نماید و در این راستا رهایی صنعت احداث از بودجه عمرانی و سوق دادن ظرفیت‌های پیمانکاری و خدمات مهندسی به نظام کار آفرینی و توسعه‌گری ازاصلی‌ترین عوامل راهبردی است.

لذا بنیان گذاران شرکت توسعه احداث و انرژی بانیان (تاب) که همگی ازمدیران شرکتهای نام آور و با سابقه صنعت احداث و انرژی هستند برآنند که: